Co je mulčování travnatých ploch? Je to způsob sečení, kdy se posečená hmota nesbírá, ale je rozdrcena na drobné kousky, čímž se vytvoří tzv. mulč, který slouží také jako přírodní hnojivo.
Při standardním sečení je tráva odseknutá a co nejrychleji vyhozená ven z tělesa sekačky, takže vznikají velké kusy trávy. Při mulčování trávy se speciální nože a protiostří v mulčovači postarají o rozsekání trávy, ale i plevele na jemné části, které rychle uschnou a pozemek je za pár dní „jak pohrabaný“.

Takto jsou ušetřeny nemalé prostředky za odvoz trávy na skládku. Pokud vás zajímá cena mulčování, klepněte na ceník mulčování trávy.

Rádi vám vypracujeme nezávaznou cenovou nabídku, kontaktujte nás.

Mulčování traktorem je vhodné na sečení vysoké trávy, ostružin, šípků, náletů a pod. na pozemcích zanedbaných zahrad, stavebních pozemcích, vihohradů, fotovoltaických elektráren (FVE), obnovu luk, údržbu firemních areálů, nebo veřejných prostranství.

Na velké parcely využíváme traktor s mulčovačem a na malé zase jednonápravový mulčovač. Stroje jsou vhodné pro mulčování vysoké trávy, přerostlých pozemků, mulčování plevele, keřů, malinčí a pod.

Na extrémně zanedbané a zarostlé pozemky používáme lesní frézu, ta si poradí i dřevem o průměru 15cm. Podívejte naši nabídku čištění pozemků.

Naše práce:

    Žádost o nezávaznou nabídku

    Pole označená hvězdičkou * jsou povinná.